Ten konkurs już się zakończył.
Sprawdź aktualne konkursy w terminarzu konkursowym

„Ziemia po Kielecku” i Okręg Świętokrzyski ZPAF zapraszają fotografujących z całego świata – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów – do wzięcia udziału w wielkim konkursie fotograficznym: XV Międzynarodowe Biennale Krajobrazu _S-ave the e-art-h_ – odbywającym się pod patronatem Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików.

Celem Biennale jest zgromadzenie prac o wysokich walorach artystycznych i warsztatowych, wykonanych w dowolnej technice fotograficznej – będących jednocześnie najciekawszymi wypowiedziami artystycznymi dotyczącymi przemian i kondycji estetycznej współczesnego krajobrazu. Organizatorzy oczekują dzieł będących wynikiem indywidualnych przemyśleń i wyborów.

Wśród laureatów dotychczasowych, polskich edycji Biennale znaleźli się twórcy cieszący się dziś wielką renomą i uznaniem, m.in: Wiktor Wołkow, Stanisław Woś, Mieczysław Wieliczko, Andrzej Baturo, Waldemar Jama, Wojciech Beszerda, Janusz Nowacki, Michał Cała, Jan Berdak, Andrzej Borys, Aleksander Salij, Antoni Myśliwiec.

W tym roku, po 15 latach przerwy, przegląd najwybitniejszych fotografii krajobrazu powraca – tym razem w edycji międzynarodowej. Jak zmieniło się przez ten czas fotograficzne widzenie świata, jak zmienił się przede wszystkim sam krajobraz i metody jego fotografowania? Czy ważniejsze są dla Was piękne widoki czy dokumentacja dewastacyjnej działalności człowieka? Jaka postawa twórcza właściwa jest dla współczesności? Pokażcie swoje najlepsze ujęcia plenerowe, jeśli jeszcze ich nie macie – ruszajcie w teren. Stwórzcie dla potomnych obraz dzisiejszej planety. S-ave the e-art-h!

W Biennale mogą brać udział tylko prace zgłoszone w postaci plików elektronicznych. Prosimy nie przysyłać oryginalnych odbitek fotograficznych lub wydruków cyfrowych.

Jeżeli chcesz wziąć udział w foto konkursie „XV Międzynarodowe Biennale Krajobrazu”, to wejdź na stronę: ziemiapokielecku.zpaf-kielce.pl.
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu: regulamin.

Warunki techniczne.
Udział w konkursie jest płatny 80zł/20eu. Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić max. 4 prace, które muszą spełniać następujące warunki: plików cyfrowych JPEG, 300 dpi, RGB, długość krótszego boku min. 2450px, compression quality high. Wielkość pojedynczego pliku nie może przekraczać 4MB. Nazwy plików:
nazwisko-imie-tytul-00-kraj, nazwisko-imie-tytul-01-kraj, itd. Formularz zgłoszeniowy, dowód wpłaty oraz fotografie na płytach CD należy w terminie do 20 września 2012 r. nadsyłać na adres:

Studio Fotografii Andrzej Borys,
ul. Warszawska 155,
25-547 Kielce, Polska

z dopiskiem „XV Międzynarodowe Biennale Krajobrazu >S-ave the e-art-h<”. Zgłoszenia można przekazać również w e-mail'u wysłanym na adres: ziemiapokielecku@gmail.com lub wykorzystując formularz dostępny na stronie konkursu.

Terminarz foto konkursu „XV Międzynarodowe Biennale Krajobrazu”.
20-09-2012 – termin przyjmowania fotografii
10-10-2012 – ogłoszenie wyników konkursu
20-10-2012 – wernisaż wystawy pokonkursowej oraz uroczyste wręczenie nagród

Informacje o foto konkursie „XV Międzynarodowe Biennale Krajobrazu”.
Termin: zdjęcia zgłaszamy do 20 września 2012 r.
Nagrody:
– Grand Prix – 10.000 PLN (lub równowartość w EURO)
– Nagroda I stopnia – 3000 PLN (lub równowartość w EURO)
– Nagroda II stopnia – 2500 PLN (lub równowartość w EURO)
– Nagroda III stopnia – 2000 PLN (lub równowartość w EURO)
– Nagroda Specjalna ZPAF – rok nauki w Warszawskim Studium Fotografii ZPAF,na dowolnie wybranym roku (wartość nagrody 4.500 PLN)
– Ponadto nagrody dodatkowe o puli nie mniejszej niż suma nagród głównych.
Organizator konkursu: Okręg Świętokrzyski Związku Polskich Artystów Fotografików
Strona konkursu: ziemiapokielecku.zpaf-kielce.pl/?cat=184
Źródło informacji: zgłoszenie od użytkownika serwisu
Plakat konkursu: galeria plakatów

Obejrzyj konkursy fotograficzne, w których możesz wygrać gotówkę
Obejrzyj konkursy fotograficzne, w których możesz wygrać warsztaty fotograficzne
Sprawdź, które konkursy fotograficzne kończą się we wrześniu 2012 r.
Obejrzyj konkursy fotograficzne dla amatorów

Osoby, które odwiedziły tę stronę znalazły ją szukając:

  • aleksander salij

Tagi: , , , , , ,