Ten konkurs już się zakończył.
Sprawdź aktualne konkursy w terminarzu konkursowym

Stowarzyszenie Wikimedia Polska zaprasza wszystkich miłośników fotografii do udziału w drugiej edycji, otwartego konkursu, którego celem jest sfotografowanie wszystkich zabytkowych obiektów wpisanych do wykazów Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Konkurs stanowi polską edycję globalnego projektu „Wiki Loves Monuments” organizowanego przez międzynarodowy komitet organizacyjny działający przy Wikimedia Foundation Inc.

Na półmetku polska edycja „Wiki Loves Monuments” zajmuje 2 miejsce wśród krajów uczestniczących w konkursie z wynikiem 13500 zgłoszonych zdjęć! Pierwsza jest Hiszpania, ale jak podaje wikizabytki.pl, tempo Hiszpanów, zaczyna stopniowo maleć 🙂

Organizatorzy konkursu przewidzieli dla uczestników nagrody pieniężne. Dla autorów 3 najlepszych fotografii będą to nagrody w wysokości 2 tys. zł, 1 tys. zł. i 500 zł. Na nagrody pieniężne – w wysokości 1,5 tys. zł, 750 zł i 250 zł mogą również liczyć autorzy, którzy zgłoszą największą liczbę unikatowych zdjęć.

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie fotograficznym „Wiki Lubi Zabytki”, to wejdź na stronę: pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Lubi_Zabytki.
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu: regulamin.

Warunki techniczne.
Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić dowolna liczbę zdjęć. Fotografie muszą być przesłane w formacie JPEG oraz posiadać krótszą krawędź o wielkości co najmniej 1000px. W opisie fotografii musi znajdować się numer inwentarzowy zabytku zgodny z rejestrem, udostępnionym na przygotowanej przez Organizatora stronie internetowej. Zdjęcia można zgłaszać na konkurs tylko poprzez mechanizm umieszczony na stronie konkursu.

Prawa autorskie – wykorzystanie zdjęć.
Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na udostępnienie zgłoszonych do Konkursu fotografii na zasadach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska, której pełna treść dostępna jest pod adresem creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/.

Terminarz konkursu fotograficznego „Wiki Lubi Zabytki”.
01-09-2012 – początek konkursu
30-09-2012 – termin zgłaszania prac konkursowych

Informacje o konkursie fotograficznym „Wiki Lubi Zabytki”.
Termin: zdjęcia zgłaszamy do 30 września 2012 r.
Nagrody:
1. Za jakość fotografii:
– I nagroda – 2000 PLN
– II nagroda – 1000 PLN
– III nagroda – 500 PLN
2. Za ogólną liczbę i unikalność fotografii:
– nagroda – 1500 PLN
– nagroda – 750 PLN
– nagroda – 250 PLN
Organizator konkursu: Stowarzyszenie Wikimedia Polska
Strona konkursu: pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Lubi_Zabytki
Źródło informacji: zgłoszenie od użytkownika serwisu

Tagi: , , , , ,