Ten konkurs już się zakończył.
Sprawdź aktualne konkursy w terminarzu konkursowym

Konkurs: Zalew WislanySpróbuj znaleźć stare zdjęcia miejsc i ludzi związanych z Zalewem Wiślanym a potem weź aparat fotograficzny i pokaż jak obszedł się z nimi czas. Spróbuj znaleźć ludzi, którzy pamiętają jak świat, który dzisiaj nas otacza, a który pokażesz na swoich zdjęciach wyglądał 20 czy 50 lat temu. Może ktoś będzie chciał opowiedzieć Ci historię miejsc, na które teraz patrzysz. Spisz ją i przedstaw razem ze zdjęciami-czasem słowo więcej mówi niż obraz.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkujących obszary otaczające Zalew Wiślany zarówno po stronie polskiej jak i rosyjskiej. Celem konkursu jest propagowanie walorów turystycznych, wartości przyrodniczych i kulturowych rejonu Zalewu Wiślanego po obu stronach granicy i umacnianie więzi młodego pokolenia z regionem i jego historią.

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zalew Wiślany: przeszłość i teraźniejszość – prawdziwe historie”, to wejdź na stronę: www.balticlagoons.net.
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu: regulamin.

Warunki techniczne.
Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu max. 3 pary zdjęć (opatrzone tytułem oraz danymi kontaktowymi autora) w układzie 1 współczesne i 1 historyczne powiązane znaczeniowo wraz z tekstem – do 500 słów – opisującym historię łączącą zdjęcie współczesne i historyczne.

Prawa autorskie – wykorzystanie zdjęć.
Zdjęcia wraz z opisem tekstowym przekazane przez uczestników konkursu mogą być nieodpłatnie wykorzystywane przez Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego organizatorów w celach związanych z promocją samego konkursu, promocją Zalewu Wiślanego oraz wszelkimi innymi inicjatywami związanymi z projektem ARTWEI.

Terminarz konkursu fotograficznego „Zalew Wiślany: przeszłość i teraźniejszość – prawdziwe historie”.
05-03-2012 – początek konkursu
30-11-2012 – termin przyjmowania prac konkursowych
07-12-2012 – rozstrzygnięcie konkursu

Informacje o konkursie fotograficznym „Zalew Wiślany: przeszłość i teraźniejszość – prawdziwe historie”.
Termin: zdjęcia zgłaszamy do 30 listopada 2012 r.
Nagrody:
– I miejsce: cyfrowy aparat fotograficzny,
– II i III miejsce: nagrody rzeczowe, zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego.
Szkoła, której uczniowie najaktywniej wezmą udział w konkursie otrzyma w nagrodę zestaw komputerowy. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w formie kalendarza na rok 2013
Organizator konkursu: Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy – w ramach międzynarodowego projektu ARTWEI (Action for the Reinforcement of the Transitional Waters’ Environmental Integrity). Współorganizatorami konkursu są Bałtycki Instytut Ekologii Hydrosfery (Rosja, Kaliningrad) i EUCC -Niemiecka Unia na Rzecz Wybrzeża (Niemcy).
Strona konkursu: www.balticlagoons.net/artwei/?p=2114
Źródło informacji: zgłoszenie od użytkownika serwisu
Plakat konkursu: galeria plakatów

Tagi: , , , , , , , , , ,