Ten konkurs już się zakończył.
Sprawdź aktualne konkursy w terminarzu konkursowym

Konkurs: Matematyka w kadrzeSpójrzmy na świat przez pryzmat fotografii a zauważymy, że matematyka, czy chcemy czy nie, otacza nas. Wystarczy się przyjrzeć aby to zobaczyć. A czasem to tylko fotografia pomaga zobaczyć pewne zależności czy zjawiska matematyczne.
Chcemy zaproponować miłośnikom matematyki i fotografii udział w oryginalnym konkursie polegającym na złapaniu matematyki w kadrze aparatu. Nie muszą to być drogie lustrzanki, może się okazać, że czasem wystarczy ustrzelić matematykę z komórki, co oczywiście nie znaczy, że nie zależy nam na jakości zgłaszanych zdjęć.
Konkurs jest prowadzony poprzez stronę internetową www.fotomatematyka.pl, na której można publikować zdjęcia i opisy – uzasadnienia a także komentować już wstawione zdjęcia. Ważne jest by w opisie uzasadnić dlaczego to jest tytułowa matematyka w kadrze.

Konkurs adresowany jest głównie do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ale młodszym jak i „przeciętnym śmiertelnikom” nie bronimy udziału.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Poza klasycznymi trzema miejscami będzie też kilka wyróżnień – za podejście artystyczne, merytoryczne, za zmienienie świata w matematykę (uśmiech do photoshopowców) oraz wyróżnienie specjalne.

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie fotograficznym „Matematyka w kadrze”, to wejdź na stronę: fotomatematyka.pl.
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu: regulamin.

Warunki techniczne.
Każdy uczestnik konkursu może zgłosić max. 5 fotografii (format JPG, waga zdjęcia max. 1.5MB, max 1800x2700px). Do każdego zdjęcia należy dołączyć: tytuł zdjęcia, uzasadnienie wskazujące, że to właśnie jest matematyka w kadrze.

Prawa autorskie – wykorzystanie zdjęć.
Zgłoszenie zdjęcia do konkursu jest równoznaczne z udzieleniem przez uczestnika zgody na prezentowanie zgłoszonych fotografii na stronach internetowych należących do Organizatora.

Terminarz konkursu fotograficznego „Matematyka w kadrze”.
01-01-2013 – początek konkursu
01-06-2013 – termin przyjmowania prac konkursowych
15-06-2013 – rozstrzygnięcie konkursu

Informacje o konkursie fotograficznym „Matematyka w kadrze”.
Termin: zdjęcia zgłaszamy do 1 czerwca 2013 r.
Nagrody: publikacja zdjęcia w Miesięczniku Matematyka oraz w książce Matematyka w kadrze, książki wydawnictwa Helion, gry
Organizator konkursu: Wydawnictwo Nowik Sp. j. i księgarnia internetowa tropy.pl
Strona konkursu: fotomatematyka.pl
Źródło informacji: zgłoszenie od użytkownika serwisu

Tagi: , , , , , , , ,