Ten konkurs już się zakończył.
Sprawdź aktualne konkursy w terminarzu konkursowym

Konkurs: W roli glównej WarszawaMazowieckie Centrum Kultury i Sztuki wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa ogłaszają konkurs fotograficzny „W roli głównej Warszawa”. Zdjęcia konkursowe można zgłaszać w terminie od 15 lipca do 15 września 2013 roku. Nagrodami są aparaty fotograficzne i kursy fotograficzne oraz publikacja w wydawnictwie ”Location Guide”. Działanie zakończy się wystawą plenerową w Warszawie.

Celem konkursu jest wykorzystanie w pełni potencjału filmowego Warszawy, która może być znakomitym tłem zarówno dla ambitnych dokonań filmowych, jak i krótkich produkcji reklamowych. Może być zarówno planem rozgrywającej się akcji albo też bohaterem filmu – grać główną rolę i zapadać w pamięć widzów.

Organizatorzy chcą pokazać atuty Warszawy krajowym i zagranicznym producentom filmowym w taki sposób, jak widzą ją ci, którzy w niej mieszkają. Oryginalne i nieopatrzone ujęcia znanych miejsc, zakątki i zaułki odkryte przez nielicznych, najnowsze i najmodniejsze miejsca oraz zielone ostoje. Żeby światowi producenci chcieli kręcić w Warszawie trzeba im pokazać polską stolicę. A nikt nie zrobi tego lepiej niż jej mieszkańcy.

Warszawa może zagrać w filmie rolę miasta nowoczesnego, międzywojennego i socrealistycznego. Może być światową metropolią, przestrzenią industrialną lub pustą plażą z bujną roślinnością. Warszawa, jak każda wielka aktorka, może się zmieniać, ale potrzebuje dobrego agenta. Konkurs fotograficzny „W roli głównej Warszawa” ma spełnić taką rolę.

Zdjęcia konkursowe należy zgłaszać w terminie: 15 lipca- 15 września 2013 roku za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.konkursfoto.mckis.waw.pl.

Dodatkowo odbędzie się głosowanie internautów odbędzie się od 1 do 15 października 2013 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, wśród nich aparaty fotograficzne i kursy fotograficzne. Do konkursu zapraszamy mieszkańców Warszawy (z chęci, z wyboru i z urodzenia), a jednocześnie pasjonatów fotografii. Każdy z uczestników może zgłosić fotografie w każdej z czterech kategorii: Warszawa historyczna, Warszawa zielona, Warszawa nowoczesna, Warszawa alternatywna i nieznana.

Nagrody ufundowali: Fuji Film oraz Akademia Fotografii – partner strategiczny konkursu.
Partnerami są: Polska Agencja Prasowa, Multikino, magazyn Stolica, Skarpa Warszawska, portal fotopolis.pl, Giełda Fotograficzna w klubie Stodoła.

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie fotograficznym „W roli głównej Warszawa”, to wejdź na stronę: www.konkursfoto.mckis.waw.pl.
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu: regulamin.

Warunki techniczne.
Zdjęcia konkursowe należy przesłać wyłącznie w wersji cyfrowej w formacie „jpg” w najlepszej jakości kompresji i rozmiarze nie większym niż 10 MB, lecz nie mniejszym niż 3000 px na dłuższym boku.

Prawa autorskie – wykorzystanie zdjęć.

Z chwilą przesłania zdjęć do Organizatora Uczestnik udziela Organizatorom nieodpłatnej, niewyłącznej, nieograniczonej czasowo ani terytorialnie, niepodlegającej wypowiedzeniu i podlegającej zbyciu licencji na korzystanie ze zdjęć (..).

Terminarz konkursu fotograficznego „W roli głównej Warszawa”.
15-07-2013 – początek konkursu
15-09-2013 – termin przyjmowania prac konkursowych
01-10-2013 – 15-10-2013 – głosowani internautów

Informacje o konkursie fotograficznym „W roli głównej Warszawa”.
Termin: zdjęcia zgłaszamy do 15 września 2013 r.
Nagrody:
– Nagroda Główna: Aparat fotograficzny Fuji Film HS50 EXR z kartą SD
– Nagrody za 1 miejsca w każdej z czterech kategorii tematycznych: Kursy fotograficzne w Akademii Fotografii
– Nagrody za wyróżnienia w każdej z czterech kategorii tematycznych: Aparaty Fuji Film Instax Mini 7 White z filmem
– Nagroda internautów: Aparaty Fuji Film Instax Mini 7 White z filmem
– Nagroda dla wszystkich laureatów konkursu: Publikacja zdjęć w katalogu „Location Guide” wydanym przez Organizatora
Organizator konkursu: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa
Strona konkursu: www.konkursfoto.mckis.waw.pl
Źródło informacji: zgłoszenie od użytkownika serwisu
Plakat konkursu: galeria plakatów

Tagi: , , , , , ,