Ten konkurs już się zakończył.
Sprawdź aktualne konkursy w terminarzu konkursowym

Konkurs: NeowideoJeśli masz w sobie coś z filmowca i przydałaby Ci się nowa kamera, koniecznie weź udział w konkursie Polskiej Zielonej Sieci na amatorski film o energii. Każde wideo promujące ekologiczne i nowoczesne podejście do konsumpcji energii ma szansę. Nakręcone przez młodszych i starszych amatorów, kamerą, telefonem albo aparatem. Pokaż, że można zużywać mniej energii, zmieniać swoje nawyki, albo samemu produkować energię. Do wygrania kamera o wartości ponad 3000 zł.

Wystarczy poruszyć jeden z wymienionych na stronie konkursu problemów w dowolnie wybrany przez siebie audiowizualny sposób: dosłownie, symbolicznie, poprzez wideo-kolaż ze zdjęć z podkładem muzycznym, teledysk do piosenki, lipdub, wideo instruktażowe, artystyczny film z przesłaniem, film animowany, film niemy, reportaż itd. Film powinien zachęcać do zmiany sposobu traktowania i użycia (ewentualnie produkcji) energii na bardziej nowoczesny, ekologiczny i oszczędny, pokazywać własne przemyślenia czy doświadczenia związane z tematami konkursu.

Zwycięzcę spośród nadesłanych filmów wybierać będzie Jury w składzie:
– Michał Walkiewicz – redaktor naczelny portalu Filmweb.pl,
– Małgorzata Goliszewska – autorka wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych na festiwalach polskich i międzynarodowych (m.in. “Ubierz mnie”), studentka Akademii Sztuki w Szczecinie,
– Maciej Moskwa – fotograf, autor blogów (m.in. bloga Szczecin Cycle Chic),
– Robert Cyglicki – dyrektor programowy Fundacji Greenpeace Polska,
– Anna Drążkiewicz – specjalistka ds. komunikacji (Polska Zielona Sieć),
– Milena Antonowicz – koordynatorka kampanii (Polska Zielona Sieć).

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie „Neowideo – konkurs na amatorskie wideo o energii”, to wejdź na stronę: www.dlaklimatu.pl.
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu: regulamin.

Warunki techniczne.
Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 3 filmy (zapisane w formacie mov, mpg, mp4 lub avi), o długości do 3 minut. Konkurs trwa do 3 lutego 2014 r. włącznie.

Prawa autorskie – wykorzystanie zdjęć.
Organizator zastrzega sobie prawo prezentacji i publikacji zgłoszonych filmów bez honorarium za prawa autorskie, na stronie Organizatora Konkursu www.dlaklimatu.pl, www.zielonasiec.pl, oraz na profilu Organizatora na portalu Vimeo i Facebook. Wraz z nadesłaniem filmu Uczestnik wyraża zgodę na udzielenie bezterminowej, nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na rzecz Organizatora w celach związanych z konkursem, oraz rozciągającej się na wymienione w regulaminie konkursu pola eksploatacyjne.

Terminarz konkursu „Neowideo – konkurs na amatorskie wideo o energii”.
27-11-2013 – początek konkursu
03-02-2014 – termin przyjmowania prac konkursowych
24-02-2014 – rozstrzygnięcie konkursu

Informacje o konkursie „Neowideo – konkurs na amatorskie wideo o energii”.
Termin: zdjęcia zgłaszamy do 03 lutego 2014 r.
Nagrody: kamera cyfrowa o wartości ponad 3000 zł.
Organizator konkursu: Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć
Strona konkursu: www.dlaklimatu.pl/neowideo
Źródło informacji: zgłoszenie od użytkownika serwisu

Tagi: , , , , ,