Ten konkurs już się zakończył.
Sprawdź aktualne konkursy w terminarzu konkursowym

Projekt Przetwórnia - II edycjaStowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Galerią Pauza oraz mecenasami projektu Akademią Nikona i Szerokim Kadrem mają przyjemność zaprosić wszystkich fotografujących do udziału w II edycji Projektu Przetwórnia, tym razem z udziałem Jacka Poremby w roli jurora. Zainspirujcie się twórczością Jacka i dołączcie do Przetwórni.

Przetwórnia to innowacyjny projekt Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik, który miał swoją pierwszą odsłonę na przełomie 2012/2013 roku.

W Przetwórni udział bierze zaproszony przez organizatorów wybitny fotografik z Polski lub z zagranicy. Gościem pierwszej edycji był Tomasz Gudzowaty. Do udziału w II edycji zaproszony został Jacek Poremba specjalizujący się w fotografii portretowej gwiazd, fotografii mody oraz fotografii reklamowej. Pracuje dla czołowych polskich czasopism takich jak Viva, Pani czy Gala, jest również autorem wielu okładek płyt kompaktowych m.in. Kaya/Bregovic, Nosowska, Lipnicka, Kora, Bartosiewicz, itd.

Juror II edycji Projektu Przetwórnia poza działalnością komercyjną doskonale radzi sobie w obszarze fotografii artystycznej: jest autorem wielu wystaw indywidualnych oraz laureatem międzynarodowych oraz krajowych konkursów fotograficznych. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w CSW na Zamku Ujazdowskim w Warszawie, w 1998 Photokina w Niemczech oraz w 2003 w Galerii Pauza w Krakowie.

ETAPY PROJEKTU:

1. Nabór projektów.
Każdy autor może nadesłać swój cykl od 5 do 15 zdjęć o tematyce „portret konceptualny” w terminie od 2 stycznia 2014 do 15 marca 2014 na adres projektprzetwornia@gmail.com z dopiskiem „Jacek Poremba”.

2. Otwarte konsultacje Projektu Przetwórnia.
W trakcie trwania naboru prac zorganizowane zostaną bezpłatne konsultacje z profesjonalnym fotografem. Mamy nadzieję, że taka możliwość ucieszy osoby chcące dopracować swoje zestawy prac i liczące na twórczą korektę swoich fotografii. Na konsultacje będą obowiązywały zapisy poprzez pocztę e-mail.

3. Ocena oraz Gala Finałowa wyłaniająca zwycięzców.
Wszystkie zgłoszone do projektu zestawy fotograficzne zostaną przedstawione ekspertowi Przetwórni. Jacek Poremba wyłoni 10 najciekawszych cykli fotograficznych, które podda publicznemu komentarzowi na otwartym spotkaniu 9-go kwietnia 2014 roku w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. W trakcie trwania gali finałowej wyłonionych zostanie 3 zwycięzców II edycji Projektu Przetwórnia. W dalszej części spotkania to trzej wybrani autorzy będą gośćmi naszego eksperta, który zada im ciekawe pytania na tematy związane z ich drogą twórczą, inspiracjami, filozofią fotografowania itp. Taka formuła spotkania pozwoli publiczności poznać zarówno naszego eksperta, jak również autorów nadesłanych zdjęć.

4. Wystawa w Galerii Pauza oraz publikacja katalogu.
Projekt uwieńczy wystawa nagrodzonych prac w galerii Pauza w Krakowie oraz publikacja zdjęć w katalogu.

Do kogo jest skierowany Projekt Przetwórnia?
Do wszystkich świadomie posługujących się medium fotograficznym. Do studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych, jak również do zaawansowanych fotoamatorów.
Przetwarzajcie swoje pomysły na świetne zdjęcia i twórzcie, a potem dołączcie do Przetwórni.
Zapraszamy do udziału w II edycji Projektu Przetwórnia.
Odwiedzajcie stronę wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/518717844893481.

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie fotograficznym „Projekt Przetwórnia II edycja”, to wejdź na stronę: www.projektprzetwornia.com
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu: regulamin.

Terminarz konkursu fotograficznego „Projekt Przetwórnia II edycja”.
02-01-2014 – początek konkursu
15-03-2014 – termin przyjmowania prac konkursowych

Informacje o konkursie fotograficznym „Projekt Przetwórnia II edycja”.
Termin: zdjęcia zgłaszamy do 15 marca 2014 r.
Nagrody:
– własna wystawa fotograficzna w Galerii Pauza w Krakowie
– publikacja zdjęć z katalogu
– publikacja zdjęć w magazynie Digital Camera
– udział w filmie Fotograf Miesiąca Szerokiego Kadru
Organizator: Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik oraz Małopolski Ogród Sztuki
Strona konkursu: www.projektprzetwornia.com
Źródło informacji: zgłoszenie od użytkownika serwisu

Tagi: , , , , ,