Ten konkurs już się zakończył.
Sprawdź aktualne konkursy w terminarzu konkursowym

Konkurs: DreamTeamZapraszamy na trzecią edycję konkursu Dream Teram, organizowanego w ramach festiwalu Neo Fashion Jamboree. To dobry moment na wyciągnięcie z szuflady swoich najlepszych fotografii, pokazanie światu dawno zrealizowanej sesji zdjęciowej lub zorganizowanie nowej, która zapewnić może zwycięstwo.

O festiwalu.
Współorganizatorami festiwalu Neo Fashion Jamboree są Miasto Bielsko-Biała i Muzeum Historyczne. Wydarzenie odbędzie się w dn. 16-18 maja na nowoczesnym, przeszklonym dziedzińcu Muzeum Zamku Sułkowskich oraz w klimatycznym, pofabrycznym gmachu Starej Fabryki (dawnym Muzeum Techniki i Włókiennictwa). Organizatorzy – Fundacja Play4design i agencja Korporacja Stylu, chcą dzięki temu przypomnieć o dawnej świetności bielskiego przemysłu odzieżowego. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Future prosperity” i połączona będzie z odbywającą się wtedy ogólnopolską Nocą Muzeów, która w Muzeum Historycznym przebiegnie pod hasłem „Moda na Muzeum”.

Dream Team.
Ponieważ fotografia jest nieodzownym elementem świata mody, dlatego w ramach festiwalu, oprócz licznych warsztatów, wykładów czy wystaw, przewidziano również konkurs na najlepszą sesję fotograficzną. Jego ideą jest wyłonienie trzech najlepszych teamów, pracujących nad efektem sesji zdjęciowej. Zespoły mogą składać się z: fotografa, stylisty, fryzjera, wizażysty, modelki/modela, przy czym jedna osoba może pełnić więcej niż jedną funkcję. Jurorzy oceniać będą pomysł na sesję, kreatywną interpretację hasła przewodniego, spójność i jakość poszczególnych kadrów, estetykę przygotowania modelki/modela – fryzurę, wizaż, stylizację oraz dopracowanie wszystkich elementów, składających się na efekt końcowy sesji.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną do 8-05-2014r., natomiast wystawa prac laureatów, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród trzem najlepszym teamom odbędzie się 18. maja w Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, podczas Gali finałowej konkursu.

Warto przypomnieć, że zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu Dream Team został zespół Sebstiana Cviq – znanego m.in. ze współpracy z Evą Minge czy marką La Mania. Ostatnio głośno było o jego kolaboracji z marką Adidas, dla której zrealizował kampanię z udziałem Ewy Chodakowskiej. Obecnie mieszka i pracuje w Paryżu.

Moda przeszła.
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu Dream Team jest „Moda przeszła”. Co to oznacza? Właściwie nieograniczoną swobodę w przedstawieniu trendów, które dotychczas pojawiły się w modzie – a przecież mówi się, że było już wszystko. Strój historyczny, nawiązanie do konkretnej epoki, moda dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku – od czasów prohibicji po trend militarny czy grunge.

Praktycznie każdy z wszechobecnych trendów można uznać za taki, który już się pojawił i zaznaczył na kartach historii, dlatego może posłużyć za temat przewodni pracy konkursowej. Interpretacja tematu jest dowolna, przy czym należy pamiętać, że jest istotnym elementem oceny prac konkursowych. Do zgłoszeń można dołączyć również filmy z backstage’u sesji, które nie będą podlegać ocenie, ale zostaną zaprezentowane podczas finału.

Jury konkursu.
Efekty pracy oceniać będą rozpoznawalne i doceniane w swoich branżach osoby, mające doświadczenie w dziedzinie fotografii, mody, sztuki, fryzjerstwa czy filmu:

Mate Morofotograf pochodzący z Węgier, ale zawodowo związany z Zurichem, współpracujący z największymi markami, m.in. luksusowym Louis Vuitton. Jego portfolio zawiera lookbooki marek oraz projektantów, kampanie wizerunkowe komercyjnych i selektywnych brandów, a także sesje dla znanych magazynów modowych. Podczas festiwalu odbędzie się premierowa wystawa jego prac w Polsce;

Piotr Domagałaod wielu lat realizuje sesje zdjęciowe dla polskich magazynów modowych i lifestylowych, m.in. InStyle czy Hot, fotografuje gwiazdy i celebrytów, pracuje przy kampaniach reklamowych i wizerunkowych marek oraz projektantów. Mimo wieloletniej kariery dopiero teraz, podczas festiwalu, jego prace zaprezentowane będą w formie wystawy;

Joanna Horodyńskastylistka, dziennikarka modowa, modelka. Prezenterka programów o modzie (m.in. „Gwiazdy na dywaniku” w Polsat Cafe) oraz krytyk modowy popularnych magazynów o modzie. Znana z bezkompromisowego oceniania ubioru polskich celebrytów;

Anna Puśleckadziennikarka, od wielu lat związana z telewizją jako autorka programów, producentka i prezenterka (m.in. stacji TVN, dla której realizowała cykl „Mody Polskiej” z Tomaszem Jacykowem). Obecnie współtworzy własne magazyny internetowe: Do You Know Fashion i After-After. Właścicielka firmy producenckiej AP Media.

>Karolina Pięch – absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oraz Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii na wydziale mody. Współpracowała m.in. z londyńskim studio projektowym Jean-Pierre Braganza, odbyła pięciomiesięczny staż w Domu Mody Balenciaga oraz niemalże przez rok pracowała jako asystentka w londyńskim studio Domu Mody Alexandra McQueena. Obecnie mieszka i pracuje w Paryżu.

Anna Kulec-KarampotisDyrektor Kreatywna oraz współwłaścicielka największej sieci salonów fryzjerskich w Polsce Trendy Hair Fashion. Autorka cyklicznych kolekcji fryzur, laureatka oraz jurorka międzynarodowych konkursów fryzjerskich, m.in. International United DANKS Contest w Japonii.

Emil Zedstylista fryzur, współpracujący z Agencją Vendors and talents. Pracuje dla znanych magazynów modowo-lifestylowych, realizując edytoriale i sesje okładkowe (m.in. dla Elle, Glamour, InStyle czy Gali), projektantów mody oraz stacji telewizyjnych.

dr Monika Bogusławska-Bączekadiunkt na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Na Wydziale Nauk o Materiałach i Środowisku prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu konstrukcji i technologii odzieży, materiałowego projektowania odzieży oraz systemów komputerowych CAD/CAM stosowanych w procesach wspomagania przygotowania produkcji.

Dorota Korczykkulturoznawca, dziennikarka, PRowiec. Współzałożycielka bloga tourdelans.com, na którym pod pseudonimem Doli dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi mody, podróży, muzyki, literatury, filmów i szeroko pojętej sztuki. Blog nominowany był do tytułu Bloga Roku 2010;

Iwona PurzyckaDyrektor Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, który po raz kolejny jest partnerem festiwalu. Z wykształcenia historyk sztuki, z zamiłowania również, bo jak mówi – swój zawód traktuje także jako hobby.

Nagrody.
Jury konkursu nagrodzi trzy zespoły, przyznając nagrody pieniężne, rzeczowe oraz zapewniając możliwość publikacji sesji zdjęciowych w mediach drukowanych i elektronicznych. Oprócz nagród regulaminowych swoje wyróżnienia i nagrody przyznają także sponsorzy i media patronujące, którzy maja prawo nagradzać wszystkie finałowe zespoły, niezależnie od decyzji Jury. Lista kolejnych nagród, w skład których wchodzić będą m.in. nagrody rzeczowe, szkolenia, warsztaty i komercyjne kontrakty, publikowana będzie na bieżąco na stronie festiwalu. Szczegółowa lista nagród zostanie opublikowana na stronie festiwalu do dn. 22. kwietnia.

Szczegółowy harmonogram festiwalu, regulamin konkursu oraz karta zgłoszeń dostępne są na stronie Neo Fashion Jamboree. Organizatorzy zachęcają nie tylko do udziału w konkursie Dream Team, ale także do aktywnego uczestnictwa w licznych wykładach, warsztatach oraz wystawach, które odbędą się w ramach wydarzenia.

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie fotograficznym „DreamTeam”, to wejdź na stronę: neo-fashion-jamboree.com.
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu: regulamin.

Terminarz konkursu fotograficznego „DreamTeam”.
08-05-2014 – termin przyjmowania prac konkursowych
09-05-2014 – ogłoszenie listy finalistów konkursu
18-05-2014 – uroczyste ogłoszenie wyników konkursu

Informacje o konkursie fotograficznym „DreamTeam”.
Termin: zdjęcia zgłaszamy do 8 maja 2014 r.
Nagrody:
– I miejsce: tytuł najlepszego zespołu „DreamTeam” oraz nagrodę pieniężną 4000 PLN.;
– II miejsce: nagrody rzeczowe oraz publikacja w mediach drukowanych;
– III miejsce: nagrody rzeczowe oraz publikacja w mediach internetowych;
Organizator: Fundacja Play4Design z siedzibą w Bielsku‐Białej
Strona konkursu: neo-fashion-jamboree.com/?page_id=421
Źródło informacji: zgłoszenie od użytkownika serwisu

Tagi: , , , , , ,