Ten konkurs już się zakończył.
Sprawdź aktualne konkursy w terminarzu konkursowym

V Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne - 2014Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne to coroczny, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, ogólnopolski konkurs skierowany do wszystkich zainteresowanych fotografią.

Tematyka konkursu obejmuje kategorie:
człowiek (portret, reportaż, akt, ludzie),
przyroda (pejzaż, fauna, flora),
architektura.

W każdej z kategorii jury przyznaje nagrody i unikatowe statuetki:
– I miejsce – Złote Szkło;
– II miejsce – Srebrne Szkło;
– III miejsce – Brązowe Szkło;

Przyznawane jest również Grand Prix – nagroda im. Ryszarda Czerwińskiego fundowana przez Prezydenta Miasta Olsztyna. W tym roku jest to aparat Fujifilm FinePix X100.

Pozostałymi nagrodami w konkursie są:
– statyw z funkcją monopolu Rollei C5-I wraz z głowicą FPH-52Q,
– plecak Vanguard Skyborne 48,
– plecak Lowepro Rover Pro 35L AW,
– specjalistyczne wydruki wielkoformatowe z gwarancją trwałości.

Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane będą podczas uroczystej Gali Finałowej oraz na wystawie pokonkursowej w Galerii Amfilada MOK w Olsztynie. Opublikowane zostaną również na łamach patronów prasowych oraz w mediach drukowanych i internetowych branży fotograficznej.

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne w ciągu dziesięciu lat na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń fotograficznych w Polsce. Każda edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, głównie dzięki znakomitej obsadzie jurorskiej (Ryszard Czerwiński, Izabela Jaroszewska, Marek Marcinkowski, Igor Omulecki, Jacek Poremba, Tomek Sikora, Paweł Staszak, Mieczysław Wieliczko) i wysokiemu poziomowi artystycznemu.

Dziesiątą, jubileuszową edycję wyróżniamy spośród poprzednich jeszcze lepszą oprawą i znacznie dłuższym czasem na wykonanie prac. Na wystawie przypomnimy widzom dotychczasowych Laureatów i nagrodzone fotografie. Ma to być wydarzenie godnie zamykające dekadę istnienia konkursu w polskiej fotografii.

Najważniejsze daty:
1-05-2014 – rozpoczęcie przyjmowania prac;
30 września – zakończenie przyjmowania prac;
17 października – obrady jury;
6 listopada – gala finałowa, wernisaż wystawy, rozdanie nagród;

Opłata za uczestnictwo wynosi 25 złotych. Cały dochód z opłat uczestników jest przeznaczany na obsługę konkursu i nie zasila budżetu Organizatora. Fundatorami nagród są: Prezydent Miasta Olsztyn – Piotr Grzymowicz, Highlander Polska oraz Studio AB.

Patronat medialny sprawują: Gazeta Olsztyńska, Polskie Radio Olsztyn, TVP Olsztyn,
Foto-konkursy.info, Camera.pl, konkursfotograficzny.info.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz niezbędne do przystąpienia do konkursu karta zgłoszenia i ankieta personalna do wglądu i pobrania na stronie www.omf.mok.olsztyn.pl

Organizator konkursu: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Kamienica Naujacka, ul.Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn, Tel. 89 522 13 70
Koordynator konkursu: Paweł Staszak, Tel. 89 522 13 71

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie fotograficznym „X Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne 2014”, to wejdź na stronę: www.omf.mok.olsztyn.pl.
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu: regulamin.

Warunki techniczne.
Każdy uczestnik może nadesłać max. 6 prac odpowiadający kategoriom konkursowym. Format wydruku nie może być mniejszy niż 20x20cm i nie większy niż 70x100cm. Każde zdjęcie powinno zawierać na odwrocie opis: godło składające się z jednego wyrazu oraz czterech cyfr arabskich, nazwę kategorii, ewentualnie tytuł/datę. Do prac powinna być dołączona wypełniona i podpisana karta zgłoszeniowa oraz ankieta personalna. Prace należy nadsyłać w terminie do dnia 30-09-2014 r. pocztą zwykłą lub kurierską na adres:

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3
10-538 Olsztyn

z dopiskiem: „OMF 2014” lub składać osobiście w siedzibie Organizatora.

Prawa autorskie – wykorzystanie zdjęć.
Uczestnik konkursu poprzez nadesłanie prac, wypełnienie i podpisanie karty zgłoszeniowej i ankiety personalnej oświadcza, że udziela Organizatorowi nieodpłatnej, nieograniczonej terytorialnie ani czasowo licencji na publiczne udostępnianie fotografii przez Organizatora i patronów medialnych konkursu, w czasopismach i portalach branży fotograficznej, w mediach związanych z konkursem przez patronat prasowy oraz na stronach internetowych www.omf.mok.olsztyn.pl i www.facebook.com/omf2013 na potrzeby realizacji i promocji konkursu.

Terminarz konkursu fotograficznego „X Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne 2014”.
01-05-2014 – początek konkursu
30-09-2014 – termin przyjmowania prac konkursowych
06-11-2014 – gala finałowa, wernisaż wystawy, rozdanie nagród

Informacje o konkursie fotograficznym „X Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne 2014”.
Termin: zdjęcia zgłaszamy do 30 września 2014 r.
Nagrody:
– w każdej kategorii zostaną przyznane nagrody rzeczowe oraz specjalnie zaprojektowane statuetki,
– aparat Fujifilm FinePix X100,
– sprzęt fotograficzny: plecaki, statywy
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Strona konkursu: www.omf.mok.olsztyn.pl
Źródło informacji: zgłoszenie od użytkownika serwisu

Tagi: , , , , ,