Góry-moje miejsce na ziemi 2014

Już tylko kilka dni zostało do momentu, w którym wystartuje druga edycja konkursu fotograficznego „Góry-moje miejsce na ziemi”.

Jest to druga edycja dorocznego konkursu fotograficznego, który wśród tych, jakie były ogłaszane na stronie s-nikiel-mojegory.pl okazał się być najpopularniejszy. Zapewne ma to związek z faktem, że temat konkursu jest po prostu bardzo „pojemny”. Termin zgłaszania prac to: 20-05-2014 do 20-08-2014. Zasady nie odbiegają zasadniczo od wcześniejszych, poza jednym wyjątkiem – została dodana po raz pierwszy nową kategoria nagrody – „Nagroda publiczności”.

Jest to ukłon Organizatora w stronę tych, którzy wolą konkursy oparte na „lubisiach” 😉 oraz pośrednio próba spopularyzowania profilu strony na FB: FB.com/pages/s-nikiel-mojegorypl/109833719086958. Nagroda w tej kategorii będzie wyłoniona przez samych uczestników i oglądających zdjęcia. Zasada jest prosta, nagrodę zdobędzie to zdjęcie, które otrzyma największą liczbę polubień.

Rywalizacja o nagrodę publiczności nie jest obowiązkowa, jest zależna wyłącznie od decyzji zgłaszającego zdjęcia. Brak zgody na zmieszczenie zdjęć na łamach FB w albumie konkursowym dla głosowania o nagrodę publiczności, nie wyklucza z uczestnictwa w rywalizacji o nagrody główne. Musi to być jednak wyraźnie zaznaczone w zgłoszeniu konkursowym.

Fotki do oceniania będą zamieszczane w albumie na profilu witryny na łamach FB – nazwa albumu „Góry-moje miejsce na ziemi” edycja II. Całość polega na wejściu na profil witryny – i „polubieniu” jej, oraz dodania „lubisia” pod wybranym zdjęciem, lub zdjęciami.

Głosować oczywiście można raz na dane zdjęcie, kliknięcie powtórne cofnie „lubisia”. W przypadku gdyby doszło do sytuacji, że kilka zdjęć zdobędzie taką samą liczbę „lubisi” w finale, o wygranej rozstrzygnie w terminie normalnym (ogłoszenia laureatów nagród głównych – 04-09-2014) jury.

Głosować można do końca etapu zgłaszania prac, to jest 20-08-2014 do godziny 24:00. Zwycięzca zostanie (o ile nie dojdzie do wyżej opisanej sytuacji) wyłoniony tuż po północy i ogłoszony publicznie 21-08-2014. W celu startowania w kategorii „Nagroda publiczności” uczestnik nie musi czynić nic, gdyż każda zgłaszana do konkursu fotografia automatycznie będzie dodawana do puli zdjęć w albumie FB. Wygrana w tej kategorii nie wyeliminowuje z walki o nagrody główne (miejsca I,II,III i I,II,III wyróżnienia), teoretycznie może się więc zdarzyć, że dana osoba zdobędzie dwie nagrody.

Nadal nie został zmieniony regulamin w zakresie praw autorskich, co dla wszystkich uczestników konkursu powinno być wyjątkowo ważne, bo przecież nikt z nas nie lubi, gdy konkurs nastawiony jest na łatwe pozyskanie fotek wraz z pełnią do nich praw. Jedyna różnica jest taka, że uczestnik biorąc udział w konkursie wyraża zgodę na zamieszczenie zdjęć w albumie konkursowym na profilu witryny na łamach Facebooka.

Więcej informacji o konkursie „Góry-moje miejsce na ziemi – edycja II” znajdziecie tu:
Strona konkursu: s-nikiel-mojegory.pl
Strona Galerii Konkursowej: s-nikiel-mojegory.pl/konkursy/konkursy/konkurs05/galeria1/…
Profil strony na FB: www.facebook.com/pages/s-nikiel-mojegorypl/109833719086958

Tagi: