Ten konkurs już się zakończył.
Sprawdź aktualne konkursy w terminarzu konkursowym

10 Wielki Konkurs National GeographicWielki Konkurs Fotograficzny organizowany przez National Geographic Polska to największe i najpopularniejsze wydarzenie tego typu w Polsce. Konkurs był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. przez miesięcznik Press. Centrala National Geographic Society w Waszyngtonie nadała mu tytuł Best New Product Launch Campaign 2005 oraz uhonorowała nagrodą Brand Promotion Consumer Focus Award w 2010. Konkurs stał się inspiracją dla Towarzystwa National Geographic, które już od 2006 roku organizuje jego międzynarodową edycję.

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic to wyjątkowe wydarzenie w świecie fotografii i to zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. To konkurs, który przed wieloma fotografiami otwiera nowe możliwości, a za jego sprawą w ciągu ostatnich lat na polskim rynku objawiło się kilka nowych talentów – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska.

Na zwycięzców jak co roku czekają cenne nagrody, ale wierzę, że największym wyróżnieniem jest publikacja w magazynie z żółtą ramką oraz możliwość współpracy z National Geographic w przyszłości. Trzymam kciuki za tych, którzy wezmą udział w jubileuszowej edycji konkursu i wierzę, że poziom nadesłanych zdjęć będzie wyjątkowo wysoki – dodaje Martyna.

Jury konkursu.
TOMASZ TOMASZEWSKI – Przewodniczący Jury, wybitny i nagradzany fotograf, współpracuje z magazynem National Geographic od 25 lat, a od 1999 r.
Członek m.in. Związku Polskich Artystów Fotografików oraz American Society of Magazine Photographers.
MARTYNA WOJCIECHOWSKA – Dziennikarka i podróżniczka, redaktor naczelna magazynów National Geographic Polska, NG Traveler i Kaleidoscope.
WOJCIECH FRANUS – Dyrektor artystyczny National Geographic Polska, zajmuje się również opracowaniem graficznym książek podróżniczych.
ADAM BALCEREK – Nagradzany w Polsce i za granicą fotograf mody oraz reklamy, podróżnik. Publikował w Moves New York, Glamour, Prestige France oraz Vogue China.
GRZEGORZ LEŚNIEWSKI – Przyrodnik z wykształcenia, fotograf z zamiłowania, uwieczniający piękno polskiej natury. W 2005 roku został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody.
MACIEJ NABRDALIK – Członek prestiżowej amerykańskiej agencji VII. Nagradzany w konkursach fotografii prasowej, m.in: NPPA The Best of Photojournalism, Pictures of the Year International, Grand Press Photo.
RAFAŁ OLEJNICZAK – Dziennikarz radiowy i telewizyjny, fotograf, menadżer. Dyrektor Radia ZET, ZET Gold oraz Chilli ZET. Jako fotograf specjalizuje się w fotografii ulicznej.

Zdjęcia można zgłaszać od 1 czerwca do 31 sierpnia 2014 r. przez stronę www.wkf.national-geographic.pl. Konkurs organizowany jest w 5 kategoriach:
KRAJOBRAZ,
LUDZIE,
ZWIERZĘTA,
FOTOREPORTAŻ.

Kategoria specjalna SAMSUNG:
NAJSZYBCIEJ DO DOSKONAŁOŚCI.

Jury w pierwszym etapie obrad wyłoni finalistów, a następnie przyzna: Grand Prix Konkursu oraz jedną nagrodę główną i po dwa wyróżnienia w każdej kategorii. Nazwiska laureatów i zwycięskie fotografie opublikowane zostaną na łamach listopadowego numeru National Geographic Polska, który ukaże się 30 października 2014 r.

MECENASEM KONKURSU I FUNDATOREM NAGRÓD JEST FIRMA SAMSUNG

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie fotograficznym „10 Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic”, to wejdź na stronę: www.wkf.national-geographic.pl.
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu: regulamin.

Warunki techniczne.
W każdej kategorii uczestnicy mogą zgłosić maksymalnie po 5 zdjęć. W kategorii FOTOREPORTAŻ, w której należy zgłosić sekwencję od 3 do 6 fotografii. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400px. Jedno zdjęcie nie może przekroczyć 10 MB. Zgłoszenie prac konkursowych można wykonać w terminie do 31 sierpnia 2014 r. poprzez formularz umieszczony na stronie konkursu.

Prawa autorskie – wykorzystanie zdjęć.
Uczestnik Konkursu poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego oświadcza, iż udziela Organizatorowi nieodpłatnej, nieograniczonej terytorialnie ani czasowo licencji na publiczne udostępnianie fotografii przez Organizatora (z prawem sublicencji) w wydawnictwach National Geographic Society oraz Organizatora, na stronie www.national-geographic.pl na potrzeby realizacji i promocji Konkursu w taki sposób, jak również na wszystkie czynności konieczne dla udostępnienia zdjęcia i realizacji Konkursu (..).

Terminarz konkursu fotograficznego „10 Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic”.
01-06-2014 – początek konkursu
31-08-2014 – termin przyjmowania prac konkursowych
30-10-2014 – rozstrzygnięcie konkursu

Informacje o konkursie fotograficznym „10 Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic”.
Termin: zdjęcia zgłaszamy do 31 sierpnia 2014 r.
Nagrody:
GRAND PRIX
– Aparat Samsung Smart Camera NX30 z wymienną optyką, z obiektywem Samsung 18 – 55 mm f/3,5 – 5,6 OIS III
– Obiektyw Samsung S1650ASB
– Obiektyw Samsung W16NB
– Obiektyw Samsung T50200IB
– Tablet Samsung Galaxy Note PRO
– Monitor Samsung UHD 28” 590
– Karta SD Samsung PRO 64GB

LAUREACI PIERWSZYCH MIEJSC WE WSZYSTKICH KATEGORIACH
– Aparat Samsung Smart Camera NX300 z obiektywem
– Tablet Samsung Galaxy Tab PRO 10.1
– Karta SD Samsung PRO 64GB

WYRÓŻNIENI WE WSZYSTKICH KATEGORIACH
– Aparat Samsung Smart Camera NXF1
– Smartfon Samsung Galaxy Note 3 5,7” z rysikiem S-PEN
– Karta SD Samsung PRO 64GB
Organizator: Burda NG Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
Strona konkursu: www.wkf.national-geographic.pl
Źródło informacji: www.wkf.national-geographic.pl
Plakat konkursu: galeria plakatów

Tagi: , , , , , ,